Sledujte nás na

ZELENÝ ČAJ – BENEFIT PRE ZDRAVIE?

Zelený čaj patrí medzi jednu zo super potravín, ktoré sú oceňované pre svoj obsah biologicky aktívnych látok ako sú antioxidanty, vitamíny či minerály. Už celé stáročia je zelený čaj oceňovaný pre svoj vysoký podiel antioxidantov. Antioxidanty sú látky, ktoré s veľkou účinnosťou bojujú v našom tele proti voľným radikálom spôsobujúcim predčasné starnutie a vývoj akútnych i chronických ochorení. Je to však naozaj tak? Má zelený čaj pre naše zdravia naozaj svoje benefity alebo sú tu aj účinky, ktorých by sme sa mali obávať?

Vieme, že v mnohých krajinách je zelený čaj považovaný za elixír života a večnej mladosti. Problémom však je, že všetkého veľa škodí. Vzhľadom na to, v koľkých smeroch pomáha, mnoho ľudí si myslí, že čím väčšie množstvo, tým lepšie. Rozhodne to však neplatí v tomto smere a zelený čaj by sme si mali vychutnať v obmedzenom množstve a mať i obdobia, kedy sa jeho konzumácii vyhneme úplne.

Medzi najznámejšie negatívne dopady je problém so vstrebávaním kyseliny listovej, ktorá je kľúčovým prvkom najmä pre správny vývoj nervovej sústavy plodu – tehotné ženy by preto obzvlášť mali myslieť na obmedzenie konzumácie zeleného čaju. Ako už dávno vieme, zelený čaj slúži na povzbudenie organizmu a má podobné účinky ako káva. Dlhodobé užívanie však môže viesť k úzkosti, bolestiam hlavy a brušnej dutiny, ktoré sa často odvíjajú od nedostatočného vstrebávania železa a objaviť sa môže i časté zvracanie, hnačky či svalové kŕče.

V prípade, že zelený čaj patrí medzi vaše obľúbené nápoje, doprajte si ho v rozumnom množstve, ktoré činí približne 250 ml denne. Rovnako dbajte i na výber kvalitného zeleného čaju, ktorý vášmu telu dodá dostatok prospešných látok.

Napísať koment

Registrovať

Máte účet?

Urban N Go

FREE
VIEW