Sledujte nás na

SUVENÍR Z ISLANDU – ČO SI PRINIESŤ DOMOV?Island je prekrásna krajina plná ľadu, ohňa a prekrásnej prírody, ktorá vyráža dych. Každý rok majú možnosť tisíce turistov obdivovať neobyčajné čaro ďalekej severskej krajiny a zažiť čaro Islandu na vlastnej koži. Spomienky stojí za to si uchovať a každý túži niečo si z Islandu priniesť. Je nám jasné, že si nemôžete do svojej batožiny zabaliť jazero, sopku či termálny prameň ale na druhej strane si z Islandu môžete priniesť kúsok, ktorý vám ho bude vždy pripomínať. Práca dizajnérov na Islande je svojská, nápaditá a jednoducho neodolateľná.

Jednoznačnou klasikou je vlnený sveter, ktorého vlna pochádza z islandských ovcí. Tie sa vyznačujú dlhou vlnou, ktorá je odolná voči vode a zároveň veľmi jemná a príjemná na nosenie. Je na vás či dáte prednosť tradičným islandským vzorom, ktoré sú stále veľmi obľúbené, alebo dáte prednosť modernejšej verzii. Medzi najznámejších výrobcov patrí napríklad  Handknitting Association of Iceland (objavíte ich priamo v hlavnom meste, kam vedú kroky väčšiny turistov), Icewear ale i v Víkurprjón v dedinke Vík í Mýrdal. Každý z výrobcov ponúka krásne a kvalitné svetre ale natrafiť môžete i na množstvo ďalších výrobkov z ovčej vlny.

Veľmi známymi sú i šperky vyrábané z tepaného zlata či striebra. Ich cena sa pohybuje vo vyšších výškach ale ak si túžite priniesť z Islandu niečo naozaj cenné, siahnite po prácach miestnych dizajnérov ako je napríklad autorka Dýrfinny Torfadóttir, ktorej práce sú cenené a nájdete ich vo viacerých obchodoch hlavného mesta.

Kúsok cenných prameňov si však z Islandu predsa len môžete odniesť. Blue Lagoon je kozmetická rada, ktorá je postavená na obsahu cenných minerálov pochádzajúcich práve z tejto lagúny nachádzajúcej sa na Islande. Kozmetiku objavíte v turistických obchodných centrách. Avšak, ak máte záujem o produkt lokálny a menej komerčný, iste vás zaujme napríklad jazero Mývatn, ktoré slúži ako prírodné kúpalisko a na tomto mieste je vytváraná ďalšia kozmetická rada. Možné ju je však kúpiť len na tomto mieste.Napísať koment

Registrovať

Máte účet?

Urban N Go

FREE
VIEW